Purim v Piešťanoch

V utorok 10. 3. 2009 sa v Piešťanoch v hoteli Magnólia uskutočnil purimový karneval, ktorý pripravil reb Zev Stiefel a jeho manželka v rámci aktivít organizácie Chabad stredné Slovensko. Reb Stiefel s rodinou je známy aj v našej kehile a to z oslavy Nového roku 5769 a Chanuky v tom istom roku. Celá oslava bola pod názvom „Purim v Číne“ a tomu boli prispôsobené aj masky, výzdoba sály a ceny v dražbe.

cal1 cal1 cal1

Oslava sviatku Purim sa začala čítaním z knihy Ester. Pravdaže nechýbalo ani rapkanie s rapkáčmi vždy, keď reb prečítal meno Haman. Potom nasledovala zábava. Reb nám spolu s hudobným doprovodom zaspieval, dražili sa originálne ceny v dražbe (farebné drevené paličky na jedlo, gumené kačičky do vane s čínskymi motívmi a pod.). Počas celého večera nás reb s rodinou hostili, medzi iným aj typickými hamentaschen. Purimový karneval sa skutočne vydaril, o čom svedčia aj fotografie.

cal1 cal1 cal1

Ďalšie fotografie si môžete pozrieť aj na web stránke Chabad stredné Slovensko, kde nájdete aj informácie o iných akciách tejto organizácie.